Wyszukiwarka
Treść główna

Najbliższa, 17. edycja Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij odbędzie się w terminie 22-26 lutego 2023. Tradycyjnie głównymi punktami programu będą spotkania z miłośnikami wędrówek, reportażystami, etnografami oraz artystami.

Gryfiński festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij to jedna z najbardziej oryginalnych i największych imprez o szeroko pojętej tematyce podróżniczej w Polsce. Gryfino po raz kolejny stanie się miejscem, w którym przetną się szlaki odkrywców, eksploratorów, pasjonatów przygód i artystów. Główne wydarzenia festiwalowe będą tradycyjnie obywać się w budynku głównym Gryfińskiego Domu Kultury (ul. Szczecińska 17).

W programie oprócz prezentacji podróżniczych, odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących. Projekcji filmowych, spotkań autorskich, koncertów, warsztatów, będzie degustacja potraw oraz ciekawe  wycieczki. - mówi pomysłodawca i organizator festiwalu Przemek Lewandowski -  Łącznie planowanych jest około 50 spotkań. Festiwal, 22 lutego zainauguruje spotkanie z Wojciechem Jagielskim uznanym reportażystą, dziennikarzem i korespondentem wojennym.

W. Jagielski jest autorem książek: "Dobre miejsce do umierania", "Modlitwa o deszcz", "Wieże z kamienia", "Nocni wędrowcy", "Wypalanie traw", "Trębacz z Tembisy", "Wszystkie wojny Lary", "Na wschód od zachodu", "Strona świata", "Druga strona świata".

W sekcji muzycznej podczas trwania festiwalu na włóczykijowej scenie wystąpią The Pau, Tabu oraz John Porter. Doroczny Bal Włóczykija odbędzie się pod hasłem „Znaki, symbole oraz pomniki”.

Sprzedaż karnetów w cenie 150 zł oraz biletów na koncerty rozpocznie się 23 stycznia 2023 (sprzedaż elektroniczna na stronie gdk.com.pl zakładka KUP BILET lub tradycyjnie w kasie Kina Gryf.)

Informacje dotyczące festiwalu można znaleźć na Faceboooku wydarzenia Festiwal Włóczykij a wkrótce na nowej stronie internetowej wloczykij.com

Festiwal organizują Gryfiński Dom Kultury oraz Zakrzywienie Czasoprzestrzeni.

Informacje - krótko
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony