Informacje

zajawka 24Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie kulinarnym "Smaki Ryb Odrzańskich", który odbędzie się 15 czerwca w Żabnicy (początek godz. 14). To wyjątkowa okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności kulinarne oraz poznać bogactwo smaków ryb pochodzących z rzeki Odry.

Organizatorem Konkursu jest Komitet Organizacyjny „Żabnickiego Lata z Rybką” reprezentujący Sołectwo Żabnica we współpracy z Zarządem Miejsko-Gminnym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Gryfinie.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zgłosić się do opiekuna jury Pani Barbary Fuks tel. 668356269, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – do dnia 12 czerwca 2024 r. (wypełnienie karty zgłoszenia oraz załącznika do regulaminu nastąpi na miejscu w dniu imprezy).

 REGULAMIN KONKURSU KULINARNEGO „SMAKI RYB ODRZAŃSKICH” ORGANIZOWANEGO W RAMACH „ŻABNICKIEGO LATA Z RYBKĄ”

Organizator konkursu:
Organizatorem Konkursu jest Komitet Organizacyjny „Żabnickiego Lata z Rybką” reprezentujący Sołectwo Żabnica we współpracy z Zarządem Miejsko-Gminnym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Gryfinie.

Data i miejsce rozstrzygnięcia Konkursu:
Konkurs odbędzie się 15 czerwca 2024 r. (początek godz. 14.00) na nabrzeżu przy porcie  Gryfskandu  w   Żabnicy - (przedłużenie ul. Zielnej )

Cel konkursu:

 • promowanie i popularyzacja walorów odżywczych i smakowych ryb odrzańskich
 • wymiana przepisów i doświadczeń wśród uczestników konkursu
 • budowa więzi wśród lokalnej społeczności
 • zbieranie receptur i przepisów potraw przygotowywanych przez uczestników konkursu
 • wyzwalanie przedsiębiorczości wśród mieszkańców

Warunki uczestnictwa:
warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie do konkursu:  telefonicznie tel. 668356269 –Barbara Fuks - opiekun jury lub drogą internetową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – do dnia 12 czerwca 2024 r.  (wypełnienie karty zgłoszenia oraz załącznika do regulaminu nastąpi  na miejscu w dniu imprezy).

Bardzo ważne !!!!!! Komisja konkursowa nie będzie przyjmować zgłoszeń w dniu konkursu .

 • przygotowanie i dostarczenie w dniu konkursu potrawy ( 15 czerwca 2024 r do godz. 14.00) – wyłącznie z ryb słodkowodnych występujących w Odrze i terenie Międzyodrza z dodatkami z produktów lokalnych (warzywa, owoce i inne składniki występujące w okolicy), dotyczy to również dekoracji potrawy -  użycie jakichkolwiek innych składników oprócz produktów lokalnych w przygotowaniu i dekoracji potrawy będzie skutkować niedopuszczeniem do konkursu  W konkursie  można wystawiać ryby smażone, marynowane, wędzone , faszerowane, zupy rybne, pasztety rybne, itp. – komisja konkursowa zastrzega sobie prawo oceny w różnych kategoriach konkursowych w zależności od liczby zgłoszonych potraw
 • organizatorzy proszą również w miarę możliwości o dostarczenie pisemnego przepisu wykonanej potrawy
 • organizatorzy nie zwracają uczestnikowi zaprezentowanej potrawy

Ocena prac:
Oceny prac dokona jury powołane przez organizatorów.

Każda potrawa będzie oceniana w następujących kategoriach:

 • smak potrawy
 • użycie do przygotowania lokalnych produktów
 • walory estetyczne przygotowanej potrawy

Z posiedzenia komisji konkursowej zostanie sporządzony protokół. Postanowienia jury są ostateczne. Wyniki zostaną ogłoszone w dniu konkursu. Dla uczestników konkursu organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe

Postanowienia końcowe:

 • organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania imion, nazwisk, zdjęć i informacji o zgłoszonych potrawach oraz uczestnikach i zwycięzcach konkursu w zakresie zamieszczonym w poniższym załączniku
 • poprzez przystąpienie do konkursu uczestnicy wyrażają zgodę na warunki uczestnictwa zawarte w regulaminie
 • wszystkie kwestie, których nie obejmuje regulamin ustala organizator
Informacje - krótko
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony