Jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej i mieszkasz w województwie zachodniopomorskim? Już teraz ukierunkuj się na zawód przyszłości! Zachodniopomorskie RoboCampy to bezpłatne warsztaty online z programowania, dedykowane młodzieży, a organizowane w ramach projektu "Pomorze Zachodnie - gdzie biznes łączy się z nauką". Program został zainicjowany przez Marszałka Województwa, Olgierda Geblewicza i jest finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Specjalnie dla młodzieży z województwa zachodniopomorskiego ruszają Zachodniopomorskie RoboCampy, w trakcie których uczniowie szkół ponadpodstawowych w wieku od 14 do 19 lat mogą zdobyć programistyczną wiedzę i rozwinąć umiejętności cyfrowe. W programie przewidzianych jest aż 300 miejsc! Pierwsze zajęcia startują już 17 lutego, na które już trwa rekrutacja. 

Szkoła ponadpodstawowa to czas, kiedy młodzież podejmuje decyzje, jaki kierunek studiów wybrać i czym będzie zajmować się w przyszłości. Jest to więc też najlepszy moment na podejmowanie nowych wyzwań. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy drzemie w Tobie programistyczna dusza, możesz się o tym przekonać, biorąc udział w Zachodniopomorskich RoboCampach!

Program przewiduje 6 kursów tematycznych na 2 poziomach trudności - podstawowym oraz zaawansowanym. Uczestnicy mogą zapisać się na zajęcia z programowania w językach Python czy C#, czyli popularnych środowiskach, w których kodują zawodowi specjaliści IT. Oprócz tego uczestnicy mają do wyboru również zajęcia z tworzenia i administrowania bazami danych oraz budowania stron internetowych. Każdy kurs będzie się składał z 16 lekcji, które będą prowadzone w formie interaktywnych warsztatów online. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych trenerów Gigantów Programowania - szkoły oferującej kursy dla dzieci i młodzieży od 2015 roku, która przeszkoliła już ponad 100 000 uczniów. Terminy zajęć oraz dokładny opis kursów dostępne są na stronie www.zachodniopomorskierobocampy.pl

Organizatorzy akcji zadbali także o płynną komunikację uczestników kursów. Z tego względu został dla nich stworzony dedykowany kanał na platformie Discord, gdzie będzie można wymieniać się wiedzą i wspólnie z trenerem i innymi uczniami pomagać w rozwiązywaniu pojawiających się wątpliwości.

Potwierdzeniem ukończenia kursu będzie specjalny certyfikat, ale aby go zdobyć, uczestnicy muszą być obecni minimum na 80 proc. lekcji. Warto zatem zadbać o frekwencję, zwłaszcza że dla zaangażowanych uczestników realizatorzy przygotowali na zakończenie coś wyjątkowego!

Jakie warunki trzeba spełnić, aby wziąć udział w bezpłatnym programie? Każdy uczestnik w momencie przystąpienia do akcji musi mieć ukończone 14 lat, ale nie może mieć ukończonych 19. Projekt ma zasięg regionalny i skierowany jest wyłącznie do młodzieży z województwa zachodniopomorskiego. Jeśli spełniasz te kryteria, dołącz do akcji i w trakcie warsztatów przekonaj się, jak nauka programowania i zdobywanie umiejętności cyfrowych mogą zwiększyć Twoje szanse na rozwój zawodowy i kształtowanie postaw przedsiębiorczych. W końcu niedługo to właśnie Ty staniesz u progu kariery zawodowej!

Szczegóły akcji, regulamin uczestnictwa oraz zapisy na stronie: www.zachodniopomorskierobocampy.pl

Kursy odbywają się w ramach projektu ,,Pomorze Zachodnie – gdzie biznes łączy się z nauką”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Informacje - krótko
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony