Zgłoś swój pomysł i zaprojektuj z nami przyszłość!

Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Kołobrzegu oraz regionu, artystki i artystów, instytucje samorządowe oraz organizacje pozarządowe z Pomorza Zachodniego, ale także z całej Polski i Europy, ze szczególnym uwzględnieniem krajów nadbałtyckich i miast, które były już stolicami kultury lub starają się o ten tytuł, do zgłaszania propozycji projektów, wydarzeń i inicjatyw o charakterze kulturalnym i społecznym, które będą uruchamiane od 2024 roku jako element starań Kołobrzegu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury albo wejdą do programu w 2029 roku.

Nasza Stolica będzie aktem transakcji, w którym świeżą energię młodego pokolenia zaoferujemy w zamian za doświadczenie i światowe obycie naszych gości. Program na lata 2024–2029 budujemy w zgodzie z ideą uwalniania i pobudzania przepływów energii miejskiej, aby nie przeciwstawiały się sobie, nie blokowały się nawzajem, lecz działając współbieżnie, przywracały autonomiczną siłę miasta. Zmiany społeczno-gospodarcze, wykorzystujące twórczą energię obywatelską, to baza projektów, które będą stanowić siłę transformującą, zarówno międzyludzką tkankę miasta, jak i jego infrastrukturę.

Naszym dążeniom przyświeca idea Re:Generacji ośmiu obszarów – tożsamości, natury, miasta, wspólnoty, dialogu międzypokoleniowego, ciała, edukacji oraz kultury. Angażując artystyczną wrażliwość, intuicję i wyobraźnię, chcemy wczuć się w problemy miast takich jak Kołobrzeg oraz pobudzać do poszukiwania trwałych i skutecznych rozwiązań sprzyjających uwolnieniu strumieni miejskiej energii. Szukając trwałych narzędzi służących ożywieniu dorzeczy miasta, obecnie zatamowanych, rozproszonych lub zablokowanych, chcemy napędzać życie Kołobrzegu przez cały rok.

Aby zmienić przyszłość, potrzebujemy Twojej energii i odwagi. Tworząc swój projekt, nie wahaj się proponować działań przekraczających dotychczasowy horyzont swoich możliwości. Wybiegaj w przyszłość znacznie dalszą niż koniec trzeciej dekady. Odkrywaj pomorską tożsamość, inicjuj przestrzeń do pojednania i zasypywania podziałów.

Angażuj grupy wykluczone, aktywizuj osiedlowe wspólnoty, odkrywaj korzenie podkreślające naszą wielokulturowość. Proponuj wysokojakościowe wspólne przestrzenie, miejsca rekreacji, odpoczynku, spędzania czasu.

Więcej szczegółów dostępnych na stronie: https://k2029.eu/

Informacje - krótko
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony