28 września 2017 r. grupa dzieci z zespołów rewalidacyjno - wychowawczych Zespołu Szkół w Nowym Czarnowie wraz z opiekunami i osobami współpracującymi, wyruszyła, nie zważając na zmienną aurę, busem wyposażonym w przyczepkę na plażę jeziora Miedwie.

W dobrych nastrojach grupa wyruszyła na zwiedzanie rozległego i malowniczego terenu. Korzystała z placów zabaw, zwiedzała amfiteatr, plażę, wchodziła na widokowe pomosty, oddychała świeżym powietrzem.

Na koniec „zakotwiczyliśmy” przy stołach piknikowych i opróżniliśmy przywiezione zapasy. Pełni wrażeń i tlenu wróciliśmy do Nowego Czarnowa. Dzieci aktywnie spędziły czas, w nowym otoczeniu, doświadczając nowych bodźców oraz rozrywek - wielkim przeżyciem dla dzieci z głęboką niepełnosprawnością jest sam przejazd busem. Inaugurację Projektu (cały projekt dostępny na stronie internetowej szkoły) uważamy za udaną. O dalszych przedsięwzięciach będziemy informować na bieżąco. Jednocześnie dziękujemy za wsparcie osób obserwujących nasze poczynania. Pozdrawiamy wszystkich Przyjaciół!

Źródło: ZSS w Nowym Czarnowie

Oświata
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony