Tradycją Zespołu Szkół w Nowym Czarnowie jest spotkanie przy wspólnym stole, aby świętować ważne wydarzenia dla każdego chrześcijanina. W to wielkanocne świętowanie, które odbyło się 27 marca, wprowadził montaż słowny przygotowany przez uczniów oraz katechetkę Jadwigę Dąbrowską-Maźnio.

Krótka scenka z udziałem słońca, wiatru i człowieka uświadomiła nam, że każdego dnia powinniśmy zło Dobrem zwyciężać i że każdy człowiek ma w życiu zmartwychwstania do dobrego, do zwycięstwa, do przyjaźni, do przebaczenia i do szczęścia. I pomimo tego, że nie zawsze wszystko nam wychodzi to powinniśmy skierować nasz wzrok na Jezusa, Jemu było o wiele trudniej.

Na scenie jako dekorację można było podziwiać piękne palmy wielkanocne, przygotowane w drodze corocznego konkursu „Na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Palmy zostały wykonane przez zespoły klasowe.

Po obejrzeniu montażu słownego głos zabrał ksiądz kanonik Józef Dudek, który w pięknych słowach wprowadził wszystkich zebranych w wydarzenia Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania.

Wicedyrektor Jerzy Surdacki złożył wszystkim serdeczne życzenia.

Następnie uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi zasiedli do stołu, na którym zagościły potrawy wielkanocne: żur, faszerowane jajka, sałatka tradycyjna i przepyszne wypieki dzięki zaangażowaniu rodziców, którzy własnoręcznie te ciasta upiekli. Organizacją tej pięknej uroczystości zajęły się panie Agnieszka Lebioda i Agnieszka Walsh przy ogromnym wsparciu i pomocy wszystkich osób pracujących w szkole, a także dzięki użyczeniu przez Dom Pomocy Społecznej wielofunkcyjnej sali. Na koniec na wszystkich uczniów szkoły czekała słodka niespodzianka w postaci czekoladowych zajączków.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT!

Źródło: www.zssnoweczarnowo.edupage.org

Oświata
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony