Tryb normalny

Tryb nocny

Kontrast

Rozmiar czcionki

Wyszukiwarka
Treść główna

zajawkaOd 6 do 13 czerwca br., uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie wraz z opiekunem przebywali w Arcos de Valdevez w Portugalii, gdzie z uczniami tamtejszej szkoły średniej realizowali działania projektu pt. „Cyfrowy obywatel w cyfrowym świecie” – „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER).  Tematem przewodnim spotkania  było porównanie procesu cyfryzacji w Polsce i Portugalii oraz zagrożenia związane z mediami społecznościowymi.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie: Jakub Andrzejczyk, Magda Braszka, Nikola Hołota, Malwina Kalandyk, Oskar Klęczar, Filip Rosochacki, Oliwia Sugier, Natan Szybowski, Michał Wańczurowski i Kacper Wąsik. Opiekę nad uczniami sprawował nauczyciel języka angielskiego Leszek Lejman.

2

Program wizyty obejmował spotkanie z dyrektorem i uczniami Escola Profissional do Alto Lima, zajęcia integracyjne, warsztaty tematyczne, lekcje prowadzone przez naszych uczniów dotyczące e-usług i ich wykorzystywania, debaty na temat bezpieczeństwa w sieci, dyskusje na temat przyszłości Internetu i e-usług, zajęcia na temat ochrony wizerunku w sieci oraz procesu cyfryzacji w obu krajach. Uczestnicy projektu rozwijali kompetencje kluczowe,  zdobywali wiedzę o kraju partnera, jego historii, tradycjach i kulturze.

5

Uczniowie ZSP w Chojnie, poza wytężoną pracą przy realizacji założeń projektu, zwiedzili Porto i Bragę, byli nad oceanem, gdzie uczyli się surfowania i rozkoszowali się portugalską kuchnią.

3

Mobilność uczniów w ZSP w Chojnie do Portugalii, była ostatnią w ramach przedsięwzięcia „Cyfrowy obywatel w cyfrowym świecie”. Wcześniej, uczniowie odbyli mobilności do Finlandii, Słowenii i Rumunii. Na tym jednak nie koniec przygód uczniów chojeńskiej szkoły, ponieważ właśnie  rozpoczyna się kolejny projekt z PO WER, pt. „Zdrowie na pierwszym planie”, z którego uczniowie wyjadą do Portugalii, Słowenii, Rumunii i na Węgry.

Oświata
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony