19 maja 2022 r. w Nowym Czarnowie odbyła się impreza turystyczno-integracyjna „Leśna Polana”. Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „MOST” w Nowym Czarnowie w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Gryfińskiego w 2022 roku otrzymało wsparcie finansowe na realizację zadania.

Na Leśną Polanę przybyły dzieci, młodzież i dorośli z Chojny, Morynia, Bań, Gardna, Gryfina i Nowego Czarnowa. Byli także rodzice uczniów oraz absolwenci szkoły.
W ramach tegorocznej imprezy zorganizowano „Marsz na Orientację”, którego celem było pokonanie pieszo danej trasy i odnalezienie w terenie Punktów Kontrolnych oznaczonych na mapie. Równolegle odbył się „Pogodny Spacer”, gdzie uczestnicy pokonali wyznaczoną trasę i wykonali proste zadania na stanowiskach ustawionych przez organizatora.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka, gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z elementem logo imprezy. Atrakcją dla uczestników było spotkanie ze strażakami Zakładowej Służby Ratowniczej Elektrowni Dolna Odra, możliwość wejścia do samochodu i użycie prawdziwego węża strażackiego.


Po wykonaniu wszystkich zadań przyszedł czas na przepyszną grochówkę, słodką drożdżówkę i kiełbaskę z grilla. Był także dmuchaniec dla tych, którzy lubią odpoczywać aktywnie.
Podsumowaniem imprezy było wręczenie przez dyrektor Elżbietę Dawidowicz i wicedyrektora Jerzego Surdackiego każdemu uczestnikowi pamiątkowego medalu z tegorocznym logo imprezy – Mrówką Matyldą oraz dyplomu uczestnictwa dla każdej drużyny. Celem „Leśnej Polany” było propagowanie różnych form turystyki wśród osób z niepełnosprawnościami, aktywnego i atrakcyjnego spędzania czasu oraz promocji placówki zajmującej się edukacją i wychowaniem osób z niepełnosprawnością intelektualną.


Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ”Most” w Nowym Czarnowie wespół z Zespołem Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie. Impreza wspomagana była również w sposób organizacyjny i terenowy przez Dom Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie.

https://zssnoweczarnowo.edupage.org/

Oświata
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony