zajawkaMłodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie realizuje w Hiszpanii praktyki zawodowe. Technicy logistycy i technicy ekonomiści, dzięki pracy w hiszpańskich firmach mają możliwość zdobywania nowych umiejętności i doświadczenia zawodowego. Zagraniczny staż to także doskonała okazja do poznania języka, kultury i tradycji kraju słońca i flamenco.
Oto relacja uczniów z praktyk:

 „Minęły  już 2 tygodnie od naszego przyjazdu do Malagi, a nasze doświadczenia są nie do opisania! Pierwszego dnia poznaliśmy naszych pracodawców oraz miejsca, w których odbywamy praktyki. Atmosfera wokół nas jest niezwykle serdeczna i przyjacielska, co sprawia, że każdy dzień jest dla nas niezapomnianą przygodą. Nauka języka hiszpańskiego w naturalnym środowisku to dla nas prawdziwe wyzwanie, ale z każdym dniem czujemy, że coraz lepiej radzimy sobie z komunikacją i jesteśmy chwaleni przez naszych pracodawców.

foto 2

Oprócz pracy, codziennie odkrywamy nowe zakątki Malagi, a plaża Malagueta stała się nie tylko miejscem relaksu, ale także okazją do nawiązywania nowych znajomości z rówieśnikami tego uroczego miasta. Wycieczka do Caminito del Rey była dla nas spektakularnym przeżyciem, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Wieczorne zachody słońca na murach Alcazaby są prawdziwym wyznacznikiem piękna tego miejsca.

foto 5

Kolejne miejsce, jakie zwiedziliśmy to miasteczko Nerja, usytuowane na wybrzeżu Costa del Sol. To urokliwe miejsce zachwyca białymi domami, wąskimi, kolorowymi uliczkami oraz swoim najsłynniejszym punktem widokowym – Balcon de Europa. Stąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na piaszczyste plaże i błękitne Morze Śródziemne.

foto 6

Nasza przygoda w Nerja nie mogła się obejść bez zwiedzania Jaskiń Cueva de Nerja, uznawanych za jedne z najbardziej spektakularnych w Europie. Wewnątrz jaskiń podziwialiśmy imponujące formacje skalne, które tworzą niesamowity podziemny świat.

foto 4

Następnie odwiedziliśmy miejskie muzeum, pełne niezwykłych eksponatów i dzieł sztuki, które przybliżyły nam historię i kulturę regionu. Na koniec dnia udaliśmy się na plażę, by zrelaksować się, wykąpać w ciepłych wodach Morza Śródziemnego i cieszyć się andaluzyjskim słońcem.

foto 3

Po powrocie do Malagi czekały na nas kolejne atrakcje związane z Noche en Blanco, corocznym wydarzeniem kulturalnym, które zamienia miasto w tętniącą życiem przestrzeń artystyczną. Ulice Malagi wypełniły się muzyką, tańcem i koncertami, a mieszkańcy i turyści mogli korzystać z bezpłatnych wizyt w muzeach oraz wycieczek z przewodnikiem. Była to niepowtarzalna okazja, by w pełni zanurzyć się w lokalnej kulturze i tradycjach.

Nasz pobyt w Maladze jest pełen niezapomnianych chwil i nowych doświadczeń. Odkrywanie piękna Andaluzji, od malowniczych miasteczek po tętniące życiem miasto, pozostawiło w nas niezatarte wspomnienia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przygody, które przyniosą nam następne dni w tym magicznym regionie”.

Oświata
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony