Tomasz Gollob najbardziej utytułowany polski żużlowiec przyjął zaproszenie Klubu Motorowego w Chojnie i wystartuje w Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie w dniu 5 października 2014 r. na chojeńskim torze motocrossowym.

Będzie to niesamowita okazja dla kibiców sportów motorowych spotkania się z tak utytułowanym zawodnikiem i zobaczenia na żywo na torze wyścigowym. Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie są na stałe wpisane do kalendarza imprez organizowanych przez Klub Motorowy Chojna.

Od kilku lat wzrasta ranga wyścigów odbywających się w Chojnie. Jest to efektem bardzo dobrej współpracy klubu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, Powiatem Gryfińskim i Gminą Chojna. Trwająca od kilku lat współpraca przynosi widoczne efekty – duża frekwencja oraz dobre opinie zawodników o chojeńskich zawodach.
Będzie to ostatnia IX runda decydująca o tytułach mistrzowskich. Tylko jeden zawodnik – Andrzej Szalbierz startujący w klasie masters ma zapewniony tytuł mistrzowski, pozostali muszą walczyć do końca aby utrzymać swoją pozycję, gwarantuje to emocje do ostatniego wyścigu.
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz objął zawody Patronatem Honorowym a współorganizatorami wydarzenia są Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Powiat Gryfiński i Gmina Chojna.
Od godz.8.30 do 12.00 odbędą się treningi a od godz 12.30 do 18.00 dwie tury wyścigów w poszczególnych klasach. Klub Motorowy zaprasza gorąco wszystkich kibiców i entuzjastów sportów motorowych na 5 października do Chojny.

 

Sport
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony