W niedzielne przedpołudnie, 31 maja 2015r., w Centrum Wodnym Laguna odbyły się kolejne pływackie zawody z okazji Dnia Dziecka, których organizatorem był Uczniowski Klub Pływacki „Marlin”. Dzieci przez cały rok ciężko pracował, pod okiem trenerek pań Heleny Starosty, Katarzyny Krawczyk i Magdaleny Czerwonki, aby zaprezentować swoje umiejętności przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi. W zawodach wystartowało 42 dzieci, które rywalizowały w kategorii wiekowej 5 lat i młodsi -9 lat, na dystansie 25m.

 Młodsze dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z pływaniem, pokonały ten dystans z przyrządem. Wśród nich w kategorii 5 lat i młodsi Katarzyna Dorawa, najmłodsza uczestniczka zawodów, wywalczyła złoto. W kategorii 6 lat Liwia Babińska i Jan Juszczak zajęli pierwsze miejsce, zaś Wojciech Drążyk był drugi. Wśród siedmiolatków Amelia Grzywacz i Jan Granda byli najlepsi, drugi dopłynął Jan Dejewski, trzeci Hubert Chańko, jako czwarty dotarł do mety Szymon Lisiecki, piąty Szymon Runkowski, a szósty Mikołaj Perliński. 

W drugiej konkurencji dzieci płynęły bez pomocy przyrządu. Wśród pięciolatków wygrał Bartosz Sowa. Gabriela Krawczyk i Mikołaj Rosiak zwyciężyli w kategorii 6 lat. Michał Wituszyński zdobył złoto w kategorii 7 lat, srebro wywalczył Jędrzej Gąsławski, a brąz Jakub Stolarczyk.

Najszybsi wśród ośmiolatków byli: Aleksandra Szewczuk i Jacek Wodzyński, na drugim stopniu podium stanęli: Aleksandra Sowa i Jakub Jastrowicz, a na trzecim Weronika Małolepsza i Miłosz Wróbel, tuż za podium na czwartym miejscu dopłynęli: Wiktoria Iwan i Maciej Wojcieszek, na piątym Oliwia Linkowska i Błażej Wojcieszek, na szóstym Karolina Fabian i Bartosz Piaskowski, siódma była Julia Bołbot, a ósma Maja Karasińska.

Celestyna Szulc i Mateusz Rozmiarek zwyciężyli, w kategorii 9 lat, przed Martą Gruszczyńską i Alanem Piątek, oraz Adrianną Gniłką i Oktawianem Kowalskim, na czwartym miejscu dopłynęła Iga Stróżyk i Mikołaj Chojnacki, na piątym Amelia Maciążek, szósta była Alicja Osowiecka, a siódma Karolina Dorawa.

W ostatniej konkurencji niedzielnych zawodów wystartowały sztafety rodzeństw, które rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych (liczył się wiek obu zawodników), na dystansie 2x 25m. W najmłodszej kategorii 14 lat i młodsi zwyciężyli: Aleksandra i Bartosz Sowa, przed Wojciechem Drążyk i Jackiem Wodzyńskim, oraz  Katarzyną i Karoliną Dorawa.

Mikołaj i Krzysztof Rosiak zajęli pierwsze miejsce, w kategorii 15-18 lat. Na drugim miejscu dopłynęli Błażej i Maciej Wojcieszek.

W najstarszej kategorii, 19-24 lata, na pierwszym stopniu podium stanęli: Jakub i Kacper Jastrowicz, na drugim stopniu podium stanęli Miłosz i Michał Wróbel, na trzecim miejscu uplasowali się Michał i Barbara Wituszyńscy, czwarte miejsce zajęli Bartosz i Magdalena Piaskowscy, piąte Jan i Marcin Granda, a szóste Wiktoria Iwan i Christopher Wiczkowski.

Oprócz medali na wszystkich uczestników zawodów czekały sympatyczne delfinki i słodkie upominki.Źródło: Uczniowski Klub Pływacki "Marlin" Gryfino

Sport
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony