17 września w Obornikach odbyły się zawody motocrossowe o Puchar Polski. W zawodach startowało dwóch zawodników z Klubu Motorowego Chojna. Startujący w klasie MX 2C Lubomir Sobol pokazał wspaniałą jazdę zajmując w kolejnych biegach 2 i 1 miejsce, a wyniki te dały zawodnikowi w sumie najwyższe miejsce na podium.

Poza Pucharem Polski Lubomir Sobol otrzymał również nagrodę za najlepszy czas jednego okrążenia podczas całych zawodów. Start w Obornikach potwierdził wysoką formę chojeńskiego zawodnika oraz to, że jest najlepszym zawodnikiem w kraju w swojej klasie. Startując w Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej, która jest najmocniejszą strefą, Lubo w 8 rundach tylko raz nie stał na podium z powodu awarii motocykla. Po uporaniu się z kłopotami sprzętowymi ostatnie trzy rundy nasz zawodnik kończył na pierwszym miejscu, posiada też najwięcej wygranych wyścigów. Kolejny zawodnik Kacper Chrostowski w klasie MX 85 uzyskał 11 i 5 miejsce w wyścigach, co dało 7 miejsce w zawodach, w Mistrzostwach Strefy Kacper zajmuje 2 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zdobycie Pucharu Polski jest najwyższym wynikiem osiągniętym dotychczas przez zawodnika Klubu Motorowego Chojna. Do zakończenia Mistrzostw Strefy zostały jeszcze dwie rundy w Nowogardzie (24 września) i Gaworzycach (7-8 października), trzech zawodników z Chojny ma realne szanse zakończyć Mistrzostwa Strefy z pucharami.

Sport
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony