Tradycyjnie po zakończeniu uroczystości z okazji 73. rocznicy Forsowania Odry odbył się bieg pamięci narodowej „XVI Mieszkowicka Nadodrzańska Dziesiątka”. Patronat nad biegiem objęli Dowódca 5 Pułku Inżynieryjnego im. Generała Ignacego Prądzyńskiego – Szczecin Podjuchy i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Start i meta biegu były usytuowane w Gozdowicach, natomiast trasa wiodła do Starych Łysogórek (Cmentarz Wojenny) i z powrotem.

Uczestnicy mieli do pokonania dystans ok. 12 kilometrów. W tegorocznej edycji na numerze startowym widniało imię i nazwisko żołnierza, który spoczywa na Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach. Dzięki temu każdy uczestnik biegu mógł oddać hołd żołnierzowi, który zginął podczas forsowania Odry w 1945 r. Pomysłodawcą był Wojciech Konarski Starosta Gryfiński.

Bieg ukończyło 142 zawodników. Impreza dofinansowana została przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Powiat Gryfiński. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok. 

Wyniki biegu: https://www.sport time.com.pl/competitions_files/results/Wyniki%20Mieszkowice%2021.04.2018.pdf

Źródło: www.mieszkowice.pl

Sport
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony