Niepełnosprawność w życiu człowieka jest czynnikiem znacznie ograniczającym jego sprawność fizyczną jak i psychiczną, aczkolwiek poprzez uprawianie sportu osoby z różnymi dysfunkcjami mogą uzyskać życiową niezależność. Sport stał się skutecznym środkiem przywrócenia ludziom nie w pełni sprawnym kontaktu ze światem, ich reintegracji ze społecznością jako osób pełnosprawnych.

Dlatego też, 07 czerwca 2018 r., w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Goszkowie odbyły się Rozgrywki Lekkoatletyczne dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu gryfińskiego. Rozgrywki lekkoatletyczne zrealizowane były przy wsparciu finansowym Powiatu Gryfińskiego.W nietypowych konkurencjach typu: wyścig husarii, strzał Amora, wyścig kelnerów, wyścig drwali i bieg do celu brały udział osoby niepełnosprawne z terenu powiatu gryfińskiego. W podziękowaniu za udział wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, ponadto każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i grę planszową.


Udany przebieg wydarzenia zapewniła słoneczna pogoda a znakomity poczęstunek Spółdzielnia Socjalna "Promyk" w Goszkowie.

Źródło: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Promyk"

Sport
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony