Tryb normalny

Tryb nocny

Kontrast

Rozmiar czcionki

Wyszukiwarka
Treść główna

85 zawodników z 11 krajów wzięło udział w Mistrzostwach Świata w Warcabach 100-polowych, które odbyły się w Polsce w miejscowości Biały Dunajec koło Zakopanego. Zmagania trwały aż 11 dni (21 – 31 sierpnia br.), a w ich trakcie rozegranych zostało siedem rund z limitem czasu dla każdej rundy wynoszącym 1 godzinę i 20 min na zawodnika + 1 minuta za każdy wykonany ruch. Mazurek Dąbrowskiego podczas tych mistrzostw rozbrzmiewał trzykrotnie i za każdym razem dla zawodników z Chojny, którzy kwalifikacje na te zawody uzyskali 15 maja br. na Mistrzostwach Europy w Firleju, zdobywając tam komplet medali.

 
Mistrzowie Europy podczas hymnu Polski – od lewej: Jacek Gołuch, Anna Grzelak, Dawid Hołotczyk oraz Andrzej Krucewicz – trener i nauczyciel

Prowadzona w chojeńskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym ambitna edukacja warcabowa, rozwijająca logiczne myślenie, planowanie oraz strategię działań, zaowocowała potrójnym mistrzostwem świata właśnie dla zawodników z Chojny.

Mistrzem Świata w kategorii mężczyzn został 15-letni Jacek Gołuch, natomiast Mistrzostwo Świata w kategorii kobiet wywalczyła Anna Grzelak (22 lata).


Mistrzowie z wójtem Białego Dunajca Andrzejem Nowakiem

Punkty uzyskane z klasyfikacji indywidualnej zapewniły zawodnikom z Chojny uzyskanie kolejnego Mistrzostwa Świata – tym razem w kategorii drużynowej.

Najstarszym zawodnikiem tych mistrzostw był 82 letni Jurij Vereshchaka z Ukrainy, natomiast najmłodszym 15-letni Jacek Gołuch z Chojny.

Uzyskane tytuły mistrzów zapewniły chojeńskim warcabistom możliwość udziału w kolejnych mistrzostwach świata poza wszelkimi kryteriami kwalifikacyjnymi.

Jacek Gołuch i Anna Grzelak swoich tytułów będą bronić na kolejnych Mistrzostwa Świata w Warcabach 100-polowych, które odbędą się w 2020 roku w Kraniewie (Bułgaria).


Irina Marfina (Rosja) i Anna Grzelak (Polska)


Mistrzowie i trener z pasami mistrzowskimi


Od lewej: Leszek Pętlicki - Prezydent Miedzynarodowego Komitetu Warcabowego, Anna Grzelak, Jacek Gołuch, Andrzej Krucewicz - trener


Natalia Odarchenko (Ukraina) i Anna Grzelak (Polska)


Sala gry


Stanislav Kostikov (Ukraina) i Jacek Gołuch (Polska)


Vasil Hryshko (Białoruś) i Jacek Gołuch (Polska)

Sport
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony