Chojna na jeden dzień stała się stolicą zachodniopomorskich warcabów. 16 października 2019 r. rozegrano tu Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Warcabach Klasycz- nych. Dotychczasowym miejscem realizacji tych mistrzostw przez ponad 15 lat była Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 52 w Szczecinie, jednakże prowadzone zmiany w organizacji szkoły wymusiły poszukiwanie godnego następcy, który będzie kontynuował promowanie tej dyscypliny sportu i przejmie rolę organizatora mistrzostw.

 Wieloletnie (prawie 25-letnie) i duże zaangażowanie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie w popularyzację warcabów jako dyscypliny sportowej, a także szereg sukcesów jego warcabistów w zawodach i turniejach na szczeblach województwa, Polski, Europy i świata przyczyniły się do wskazania przez Zarząd Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem” właśnie chojeńskiego ośrodka jako organizatora Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Warcabach Klasycznych na kolejne lata.

W tegorocznych mistrzostwach udział wzięło 14 najlepszych warcabistów ze szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych naszego województwa.  

W mistrzostwach rywalizowali zawodnicy w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Mistrzynią województwa w kategorii szkół ponadpodstawowych została Anna Grzelak z OSW z Chojny, która ze sporą przewagą zdeklasowała swoich rywali. Nie  wywołało to zaskoczenia, gdyż Anna Grzelak jest ubiegłoroczną mistrzynią województwa i Polski oraz tegoroczną mistrzynią Europy i świata w tej dyscyplinie sportu.

Sukces Anny Grzelak powielił też Jacek Gołuch z chojeńskiego ośrodka, który tak jak Anna nie pozostawił złudzeń rywalom i wygrał wszystkie rundy tych mistrzostw, zdobywając tytuł mistrza województwa. Przypomnijmy, że Jacek Gołuch jest tegorocznym mistrzem Europy i mistrzem świata.

Wyniki szczegółowe w poszczególnych kategoriach:

Kategoria szkół podstawowych:

1 miejsce – Jacek Gołuch z Chojny

2 miejsce – Szymon Gosik z Suliszewa

3 miejsce – Kamil Obrzud z Suliszewa

 
Tójka medalistów w kat. szkół podstawowych, od lewej: Jacek Gołuch, Szymon Gosik i Kamil Obrzud

Kategoria szkół ponadpodstawowych:

1 miejsce – Anna Grzelak z Chojny

2 miejsce – Adam Pluciński z Suliszewa

3 miejsce – Krystian Witulski ze Sławna


Tójka medalistów w kat. szkół ponadpodstawowych, od lewej: Anna Grzelak, Adam Pluciński i Krystian Witulski

Wszyscy medaliści tych mistrzostw zakwalifikowali się na Mistrzostwa Polski, które odbędą się 17 listopada br. w Warszawie.

Mistrzostwa województwa w Chojnie zostały sfinansowane ze środków Powiatu Gryfińskiego.


Wręczenie nagród zwyciężcom w kat. szkół podstawowych

Sport
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony