Wyszukiwarka
Treść główna

Udział w II Mistrzostwach Polski w Warcabach 100-polowych, które odbyły się 17 listopada br. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Warszawie przyniósł uczniom Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie kolejny, wielki sukces. Chojeńscy zawodnicy z specjalizują się zarówno w warcabach klasycznych 64-polowych, jak również w międzynarodowych 100-polowych i odnoszą w tej dyscyplinie sportu niebywałe sukcesy na wszystkich szczeblach mistrzostw.

Na drugie Mistrzostwa Polski w Warcabach 100-polowych do stolicy przyjechało 16 zawodników głównie z Polski środkowej, południowej i wschodniej.
Mistrzostwa rozgrywane były systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund z podziałem na dwie kategorie: kobiet i mężczyzn bez limitów wiekowych.

Mistrzynią Polski w klasyfikacji kobiet została Anna Grzelak (22 lata) z chojeńskiego ośrodka, natomiast Mistrzem Polski w klasyfikacji mężczyzn został szesnastoletni Jacek Gołuch – również z OSW w Chojnie. Anna Grzelak oraz Jacek Gołuch są aktualnymi Mistrzami Europy oraz Mistrzami Świata w Warcabach 100-polowych. 14 listopada  br. na uroczystej gali w Gryfinie otrzymali nominację do nagrody starosty gryfińskiego za promocję powiatu w kategorii sport.

Oboje są także w kadrze warcabowej Polski i w maju 2020 r. będą reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Warcabach 64-polowych, które zostaną rozegrane w miejscowości Firlej koło Lublina.


Na zdjęciu „Orły Chojna” z sędziami II Mistrzostw Polski i prezydentem IDCD – Międzynarodowego Komitetu Warcabowego.
Od lewej: Paweł Raczkowski (sędzia rundowy), Anna Grzelak (Mistrzyni Polski, Europy i Świata) Jacek Gołuch (Mistrz Polski, Europy i Świata), Aneta Suchecka (sędzia główny) oraz Leszek Pętlicki (prezydent IDCD).

Sport
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony