Wyszukiwarka
Treść główna

15 grudnia 2019 roku w Trzcińsku-Zdroju na starcie III Charytatywnego Biegu Mikołajkowego dla Łobuziaków stawiło blisko 300 osób z całego województwa i miast ościennych.

Współorganizatorami wydarzenia byli:
• Stowarzyszenie „Dom z Sercem" z Trzcińska-Zdroju
• Powiat Gryfiński
• Gmina Trzcińsko-Zdrój
• Willa Endrofina MKM Magdalena Szymanowska
• Patronat nad biegiem objął Starosta powiatu gryfińskiego Pan Wojciech Konarski
• Patronat mediany zaś Chojna 24 portal powiatu gryfińskiego i myśliborskiego


W samo południe dla dzieci zostały przeprowadzone biegi w 6 kategoriach na trzech dystansach – od 100-500 metrów. O godz. 13:00 ruszył bieg główny na trasie Trzcińsko-Zdrój-Strzeszów, którego dystans wynosił 5,5 km. O godzinie 13:05 ruszyli kijakarze, aby pokonać taki sam dystans. O godzinie 13:15 został przeprowadzony symboliczny bieg dla podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej, w którym udział wzięło 6 podopiecznych na wózkach inwalidzkich.

Opłata startowa wynosiła 35 zł, a dochód z całego wydarzenia zostanie przeznaczony na wakacyjną górską wyprawę rowerową w Beskid Sądecki połączoną z wypoczynkiem w pensjonacie Endorfina w Szczawniku dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 3 w Trzcińsku-Zdroju.
Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, słodki upominek na mecie – dzieci paczki świąteczne, a dorośli pierniczki. Każdy dorosły biegacz otrzymał w pakiecie startowym zestaw suplementów diety od firmy Aktivon Sport, zaś dzieci czapeczki mikołajkowe. Na mecie dla wszystkich czekały napoje izotoniczne oraz owoce i zdrowe przekąski.

Po biegu każdy otrzymał posiłek regeneracyjny: zupę oraz kiełbaski. Dla zwycięzców we wszystkich kategoriach zostały wręczone statuetki drewniane, nagrody rzeczowe a dla najlepszych drzewka choinkowe. Po dekoracjach zostały rozlosowane nagrody wśród wszystkich uczestników.


Źródło: Stowarzyszenie Fani Formy

 

Sport
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony