Koniec każdego roku to bardzo dobry czas na podsumowania osiągnięć i dokonań. Głos Szczeciński po raz drugi przeprowadził plebiscyt „Sportowiec Roku”. Celem organizatorów było zaprezentowanie i wyróżnienie tych osób, które w mijającym roku godnie reprezentowały nasz kraj na sportowych arenach. W plebiscycie można było głosować na sportowców w sześciu kategoriach: Sportowiec Roku Kobiety, Sportowiec Roku Mężczyźni, Sportowiec Junior Roku Dziewczęta,  Sportowiec Junior Roku Chłopcy, Trener Roku oraz Drużyna Roku.

Plebiscyt przeprowadzony w dwóch etapach polegał na oddawaniu płatnych głosów poparcia sms-em lub poprzez Internet.
W pierwszym, powiatowym etapie najlepsi sportowcy spośród sześciu kategorii byli wybierani w każdym z 12 powiatów naszego regionu. Tylko laureaci, którzy zwyciężyli w swoim powiecie awansowali do regionalnego finału, zachowując zdobyte w powiecie głosy. Spośród nich, w drodze dalszego głosowania zostali wybrani najpopularniejsi w regionie w 2019 roku juniorzy, seniorzy, trenerzy i drużyny.

Uroczysta gala podsumowująca drugą już edycję tego plebiscytu odbyła się 4 lutego br. w Grand Park Hotel w Szczecinie. Na galę przyjechali wszyscy najlepsi sportowcy naszego regionu z trzech najwyższych miejsc zajętych w finale w każdej z sześciu kategorii plebiscytu.


Najlepsi sportowcy regionu podczas gali

Powiat gryfiński w kategorii kobiet reprezentowała na gali Anna Grzelak – Orły Chojna, uczennica Branżowej Szkoły I stopnia w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chojnie (mistrzyni Europy i świata w warcabach 100-polowych). Anna Grzelak w pierwszym etapie tego plebiscytu zwyciężyła w powiecie gryfińskim pokonując sześć innych zgłoszonych kobiet, natomiast w finale regionalnym zajęła drugie miejsce uzyskując 612 głosów, tuż za Anną Duszą ze Szczecina (679 głosów), która trenuje Nordic Walking. Na trzecim miejscu w kategorii kobiet uplasowała się Paulina Pietrzak z Reska (359 głosów) uprawiająca bieg z przeszkodami.

W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Jakub Kokiel – piłkarz Pogoni Szczecin na rok „wypożyczony” do Odry Chojna.

Anna Grzelak bardzo dziękuje wszystkim, którzy oddali na nią swój głos zarówno na etapie powiatowym jak i w finale regionu.


Anna Grzelak z mamą i trenerem

 

Sport
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony