O Puchar Skorpiona walczyli w ostatnią sobotę, 10 marca w Szczecinie zawodnicy Klubu Bokserskiego Garda Chojna. Nasz powiat reprezentowali: Albert Ciasnocha (42 kg), Eryk Giermak (66 kg) i Oskar Mróz (+80 kg). Eryk Giermak walczył z aktualnym wicemistrzem Niemiec Johanem Wellerem z klubu Frankfurt/Oder. Eryk już w pierwszej rundzie pokonał doświadczonego Niemca.

 

-Eryk potrzebował zaledwie minuty aby potwierdzić, że jest wysokiej formie, a niedawno przecież wyszedł z choroby. Kluczem do zwycięstwa była tu szybkość i siła ciosu. Eryk jest na etapie kształtowania siły. Szybkość i taktykę zaczynamy wzmacniać od końca kwietnia. Niemniej jednak już widać, że Eryk ma dynamit w pięściach. Najwyższą formę powinien jednak osiągnąć pod koniec czerwca na Mistrzostwach Europy w Bułgarii – mówi Jarosław Przygoda, trener KB Garda Chojna.

Organizatorzy turnieju o Puchar Skorpiona po raz kolejny uznali Eryka za najlepszego zawodnika.  Bardzo dobrą walkę stoczył też Oskar Mróz z zawodnikiem z Tarnowa - Kamilem Szwabowskim, który był cięży od Oskara o20 kg!

-Ponieważ Oskar startuje w wadze +80 kg, to musiał wykorzystać swoją szybkość. W pierwszej i drugiej rundzie Oskar zdecydowanie rozbijał akcje przeciwnika ciosami prostymi, a w 3. rundzie mocno uderzał prawym sierpem i wygrał wysoko na punkty, zdobywając kolejne doświadczenie w wadze ciężkiej -  mówi Jarosław Przygoda.

Natomiast Albert Ciachnocha po raz kolejny skrzyżował rękawice z wielokrotnym mistrzem Polski Michałem Łęgockim. Przegrał jednak na punkty.

-Uważam jednak, że był to dobry pojedynek dla Alberta. Potrzebujemy około 6 miesięcy aby udowodnić, że Albert będzie numerem jeden w swojej kategorii wagowej – twierdzi Jarosław Przygoda.
 

Sport
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony