Weekend 19-20 maja to chyba najbardziej „rozbiegany” okres w roku. W ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”, w ponad 720 imprezach biegowych, wzięło udział tysiące osób od przedszkolaków po dorosłych w różnych przedziałach wiekowych. Na te zawody nikt nie jest za stary, za młody, gruby czy chudy.

Chodzi o to, żeby wyjść z domu i w swoim tempie pokonać, być może pierwsze w życiu, kilometry. Gryfino już od paru lat dokłada swoją cegiełkę do tej akcji. W tym roku biegaliśmy w sobotę 19 maja z placu Barnima I do stanicy wodnej OSiR przy remontowanym moście. O godz. 10 można było obserwować ponad 200 osobową grupę w charakterystycznych białych koszulkach z logiem akcji „Polska Biega”. Trasa zaproponowana przez organizatorów (Młodzieżowy Ośrodek Sportowy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie) jest bezpieczna, szczególnie gdy można liczyć na policjantów, którzy nigdy nie odmawiają pomocy. Taki rodzaj biegu, gdzie liczy się wyłącznie udział, to wspaniały sposób na aktywność fizyczną i integrację, szczególnie w tak piękny, słoneczny dzień jakim była sobota 19 maja.

Słowa podziękowania należą się Firmie Fliegel Textilservice, która sfinansowała koszulki dla wszystkich uczestników. W tym roku Firma obchodzi 20 lecie swojej działalności i w tym okresie wielokrotnie wspomagała organizację wielu imprez organizowanych na naszym terenie. W imieniu uczestników serdecznie dziękujemy. Bogata galerię zdjęć z Polska Biega w Gryfinie można obejrzeć na stronie MOS – mosgryfino.pl 

Jacek Stefański, MOS Gryfino
 

Sport
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony