Reprezentacja uczniów Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieszkowicach uczestniczyła w krajowym finale Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego TriM 2012 Hattrick dla Europy w Lublinie i Lwowie w dniach 3-8 czerwca br.

Wyjazd na turniej finałowy był następstwem wygranych eliminacji rozgrywanych w Mieszkowicach w dniach 30 kwietnia – 5 maja br., w których reprezentanci gimnazjum pokonali 6 zespołów z Polski, Niemiec oraz Ukrainy.
    W turnieju finałowym wzięło udział 16 zespołów, wśród których sportowcy z Mieszkowic zajęli 9 miejsce. Jeden dzień spędzili we Lwowie, gdzie także rozegrali mecz z niemieckimi rówieśnikami.
    Turniej finałowy w Lublinie i Lwowie był ostatnim spośród 16 rozgrywanych wcześniej w Polsce, w Niemczech i na Ukrainie. Oczywiście piłka nożna i mistrzostwa EURO 2012, to tylko pretekst, który pozwolił na realizację wielu ambitnych i szczytnych celów. Głównym wątkiem towarzyszącym wszystkim spotkaniom w poszczególnych miastach był temat migracji ludności w obrębie trzech sąsiadujących krajów na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. 

Sport
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony