Od 9 do 12 maja 2013 r. Eryk Giermak i Oskar Mróz startowali na silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju na Ukrainie w Umań. Przyjechały reprezentacje Stanów Zjednoczonych, Mołdawii, Kazachstanu, Polski, Rosji, Białorusi i Ukrainy. Polscy zawodnicy zdobyli 3 brązowe medale, w tym dwóch pięściarzy Gardy.

 

Oskar Mróz w walce półfinałowej moim zdaniem zdecydowanie prowadził na punkty z Ukraińcem, ale sędziowie na kartach punktowych dali zwycięstwo dla gospodarza 2:1-mówi trener Jarosław Przygoda

Eryk Giermak pokazał najwyższą klasę światową! Dlaczego? Wyjeżdżając na Ukrainę miał lekki uraz prawego nadgarstka, a każdy wie, że Eryka najmocniejszą bronią jest prawy sierp. W pierwszej walce spotkał się z Ukraińcem i już w pierwszej rundzie wystrzelił lewy sierp, po którym Ukrainiec był liczony, w drugiej rundzie walka był wyrównana, a trzecia to dominacja Eryka. Podczas walki nasz zawodnik doznał stłuczenia klatki piersiowej. W półfinale spotkał się z mistrzem USA Adric Keoni pochodzącym z Hawajów. Zaryzykowaliśmy i Giermak przystąpił do walki z faworytem do medalu mistrzostw świata. W pierwszej i drugiej rundzie walka toczyła się w spokojnym tempie, ale więcej celnych ciosów zadawał zawodnik z USA. W trzeciej rundzie Eryk zaryzykował i boksował w swoim stylu, nie używając prawego sierpa i Amerykanin przegrał tę rundę. Sędziowie dali wygraną 2:1 dla zawodnika z USA i zasłużenie. Jestem bardzo zadowolony z tej walki, gdyż Eryk pokazał charakter i odwagę. Giermak nie boksował na 100% swoich możliwości, ale mamy jeszcze 3 miesiące do Mistrzostw Świata i jeśli będzie w formie i bez kontuzji to przywieziemy medal – komentuje trener.

Trener Jarosław Przygoda zwraca się z prośbą do firm i wszystkich o pomoc finansową, gdyż przygotowania i utrzymanie obiektu wymagają kolosalnych nakładów finansowych. W czerwcu planowany jest obóz sportowy oraz Gala Boksu, w lipcu wyjazd do Rosji, wyjazd Justyny Pietras na Mistrzostwa Europy na Węgry i kolejny obóz w Szczecinku, a w sierpniu na Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Świata. Pięściarze Klubu startują w całej Europie i w Polsce, a przygotowania i wyjazdy kosztują ich bardzo dużo.

Numer konta bankowego 53 9370 0007 0003 8726 2000 0001 KLUB BOKSERSKI GARDA ul. Ogrodowa 9/6 74-500 Chojna. Kontakt do trenera: 516 019 411.

Sport
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony