4 sierpnia 2013 r. na torze motocrossowym w Chojnie została rozegrana VII Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie. Mimo ciężkiej, upalnej pogody do Chojny przyjechała rekordowa ilość 142  zawodników z 21 klubów, w tym 7 kobiet.

 

Po porannych treningach kwalifikacyjnych o godz. 12.15 nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów, w którym wzięli udział przedstawiciele: Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego w Gryfinie  - Starosta Wojciech Konarski, Gminy Chojna - z-ca burmistrza Wojciech Długoborski i przewodniczący Rady Gminy - Kazimierz Komorzycki oraz ZO PZM w Szczecinie  - Józef Liszczak i Józef Serdyński współtwórca toru. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego - Rafał Stańczuk. Kolejny już raz współorganizatorem Mistrzostw był  Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Powiat Gryfiński i Gmina Chojna a patronat honorowy nad zawodami objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego  - Olgierd Geblewicz.

Oprócz rywali na motocyklach zawodnicy musieli zmagać się  z wysoką temperaturą i tumanami kurzu wzniecanymi przez jadące motocykle. Sędzia zawodów  dwukrotnie zarządzał przerwę na polewanie trasy wodą gdyż widoczność momentami ograniczona była do zera. Mimo tych trudnych warunków wyścigi zakończyły się w regulaminowym czasie i nie zdarzył się żaden poważniejszy wypadek /uraz stawu barkowego i uraz kolana/.

Wszyscy uczestnicy na zakończenie zawodów otrzymali pamiątkowe mini koszulki, a zwycięzcy w poszczególnych klasach puchary.

Spikerem zawodów był były motocrossowiec - Andrzej Ręcz z Wrocławie, który komentuje wszystkie Mistrzostwa Polski i polski motocross ma w jednym palcu. W rozmowie przed zawodami zastrzegał, żeby nie było za wiele muzyki bo jest dobrze przygotowany i ma bardzo wiele informacji do przekazania kibicom oraz zawodnikom..

Odjeżdżający po zawodach uczestnicy dziękowali za sprawną organizację i dobre przyjęcie zapowiadając swój udział w przyszłym roku. Sprawne przeprowadzenie zawodów było możliwe dzięki doświadczonemu sędziemu Wiesławowi Śmietjuchowi.


Źródło: Klub Motorowy Chojna

Foto: http://www.strefazachodnia.pl/index.php/informacje/141-vii-runda-mspz-4-08-2013-chojna-relacja

http://www.strefazachodnia.pl/index.php/zawody/100-sezon-2013/vii-runda-mspz-chojna/140-vii-runda-mspz-chojna-galeria-fotek

www.chojna24.pl

Sport
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony