×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but news/galeria/2015/2015-03-27_otwp, is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
27 marca br. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie wspólnie z Zarządem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Gryfinie oraz Gryfińskim Domem Kultury przeprowadziła eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom".

Uroczystego otwarcia dokonał bryg. Jacek Rudziński – Komendant Powiatowy PSP w Gryfinie.

To już XXXVIII edycja ogólnopolskiego turnieju, w której, w zmaganiach na szczeblu powiatowym wzięło udział 66 uczniów, zakwalifikowanych w wyniku przeprowadzonych wcześniej eliminacji gminnych. Uczestnikami eliminacji byli uczniowie szkół podstawowych (grupa I – 25 uczniów), gimnazjów (grupa II – 29 uczniów ) oraz szkół ponadgimnazjalnych (grupa III – 12 uczniów).

Startująca w rozgrywkach młodzież musiała odpowiadać na pytania z zakresu profilaktyki pożarowej, znajomości sprzętu pożarniczego, udzielania pierwszej pomocy jak również z historii pożarnictwa. Uczestnicy wykazali się dużym zasobem wiedzy, co szczególnie było widać podczas odpowiedzi ustnych. Weryfikacja poziomu przygotowania uczniów do turnieju odbyła się pod czujnym okiem jury, w skład którego weszli: mł. bryg. Andrzej Prokopski – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP, kpt. Krzysztof Bluj, sekc. Paulina Tessar, st. sekc. Artur Kołaczyński z Komendy Powiatowej PSP w Gryfinie oraz Irena Perlik z Gryfińskiego Domu Kultury.


Eliminacje zostały przeprowadzone dwuetapowo: test składający się z 40 pytań, a następnie etap odpowiedzi ustnych dla tych, którzy osiągnęli najlepszy wynik z testu. Po podsumowaniu punktów z obu etapów wyłoniono laureatów OTWP na szczeblu powiatu gryfińskiego, którymi zostali:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)

1. Pietrzak Radosław SP w Trzcińsku-Zdroju 17 pkt
2. Grabowski Remigiusz SP w Radziszewie 16 pkt
3. Czerniukiewicz Sandra        SP w Swobnicy 14 pkt
4. Rutkowski Adrian SP nr 2 w Gryfinie 14 pkt
5. Kurnik Oliwia SP w Cedyni 11 pkt
6. Dziewiątka Jakub SP w Piasku 9 pkt
7. Felska Julia SP nr 2 w Gryfinie 8 pkt.



II grupa wiekowa (gimnazjum)

1. Krech Szymon ZS w Gryfinie 19 pkt
2. Jabłońska Ewa Gimnazjum w Chojnie 19 pkt
3. Skibińska Katarzyna Gimnazjum w Chojnie 17 pkt
4. Stankiewicz Katarzyna ZS w Chwarstnicy 15 pkt
5. Kłos Aleksandra ZSO w Gryfinie 14 pkt
6. Zwierzchowska Dominika     ZS w Widuchowej 13 pkt



III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

1. Salomon Weronika OSP Chwarstnica         21 pkt
2. Stankiewicz Michał OSP Chwarstnica 20 pkt
3. Krech Jan ZSO w Gryfinie 18 pkt
4. Gładkowska Karolina          ZSP w Chojnie 10 pkt
5. Lachowska Barbara ZSP w Chojnie 8 pkt



Zwycięzcy rozgrywek w poszczególnych kategoriach zostali zakwalifikowani do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 25 kwietnia 2015 r. w Resku (powiat łobeski).

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale. Zwycięzców zaś wyróżniono pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi w postaci plecaków i namiotów. Nagrody wręczali: Komendant Powiatowy PSP w Gryfinie – bryg. Jacek Rudziński, Barbara Rawecka – Sekretarz Powiatu oraz Hanna Taczyńska – wicedyrektor Zespołu Szkół w Gryfinie. Dzięki wsparciu eliminacji powiatowych m.in. przez Powiat Gryfiński oraz gminy powiatu gryfińskiego możliwe było zorganizowanie eliminacji na wysokim poziomie.

Organizatorzy w imieniu własnym jak i wszystkich startujących uczniów składają serdeczne podziękowania instytucjom i firmom za udzielone wsparcie finansowe i  pomoc przy organizacji turnieju.

Zwycięzcom OTWP życzymy dalszych sukcesów w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim i awansu na finał krajowy.

{gallery}news/galeria/2015/2015-03-27_otwp,{/gallery}

Oświata
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony