Wyśmienite wyniki osiągnęli uczniowie technikum zawodowego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie podczas styczniowo-lutowej sesji egzaminacyjnej. Zdawalność ostatnich egzaminów znacznie przekracza wyniki wojewódzkie, okręgowe, jak i ogólnopolskie.

W styczniu do egzaminów zawodowych przystąpiło w ZSP nr 2 w Gryfinie 60 uczniów technikum elektrycznego, żywienia i usług gastronomicznych oraz ekonomicznego. Pozytywnych wynik egzaminów uzyskało 48 z nich, co pozwoliło szkole uzyskać zdawalność na poziomie 80%, przy 67% zdawalności krajowej, 70% zdawalności okręgu oraz 66% zdawalności województwa zachodniopomorskiego.

Na uwagę zasługuje 100% zdawalność uczniów technikum elektrycznego, a także 73% zdawalność uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych. Wyniki osiągnięte przez uczniów technikum przy ZSP nr 2 w Gryfinie w obu tych zawodach znacznie przewyższają wyniki wojewódzkie, okręgowe oraz krajowe.

Przypomnijmy, że gryfińskie technikum znalazło się w zestawieniu tegorocznego rankingu miesięcznika Perspektywy, a wysoka zdawalność w zawodach technik elektryk oraz technik żywienia pozwoliła uplasować się szkole w pierwszej trójce szkół z całej Polski.

Oświata
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony