8 lutego br. Zespół Szkół w Nowym Czarnowie gościł  strażaków Arkadiusza Pawlika, Tomasza Dobrowolskiego oraz Michała Kucharczyka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie. Strażacy przeprowadzili zajęcia w ramach realizacji programu profilaktyki  w zakresie bezpieczeństwa „BEZPIECZNE FERIE”.

Bardzo obrazowo przedstawili niebezpieczeństwa, z jakimi można się spotkać spędzając ferie zarówno w domu, jak i na wyjeździe. Akweny wodne, drogi, palenie w piecu, zabawy w miejscach niedozwolonych, wszystko to zostało skrupulatnie uzmysłowione przez dobrze przygotowanych do prelekcji i pokazu fachowców.


Dodatkowo Panowie zaprezentowali sprzęt strażacki, wyposażenie  wozu, którym przyjechali. Ależ to była frajda. Szczególnie chłopcy byli zainteresowani technicznymi szczegółami.Po zajęciach śmiało można powiedzieć, że uczniowie wiedzą więcej o tym, jak można zapobiegać niebezpiecznym zdarzeniom i nie będą musieli tej wiedzy stosować w praktyce, a dni wolne od nauki przeminą bezpiecznie i spokojnie, co pomoże wszystkim zebrać nowe siły do nauki i pracy podczas zajęć w drugim półroczu.

Nauczyciele i uczniowie dziękują strażakom i już teraz zapraszają na kolejne spotkanie.

Źródło: ZSS w Nowym Czarnowie
Oświata
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony