18 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół w Nowym Czarnowie odbyło się spotkanie dotyczące zagrożeń, które powodowane są pożarami, czadem albo używaniem fajerwerków. Wicedyrektor Jerzy Surdacki zaprosił na spotkanie z uczniami ratownika medycznego, strażaka oraz przedstawiciela Straży Miejskiej w Gryfinie.

 

Pani Alicja ze Straży Miejskiej apelowała do wychowawców i opiekunów dzieci o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi podczas używania fajerwerków.

Następnym zagrożeniem jest czad- cichy zabójca. Uczniowie obejrzeli film, jak podstępnie działa czad i jak zapobiegać zatruciu. Wszyscy otrzymali ulotki na temat czujników tlenku węgla. Zapoznali się z profilaktyką i pierwszą pomocą, jaką trzeba udzielić poszkodowanemu.

Pan Łukasz- ratownik medyczny wspólnie z uczniami demonstrował sztuczne oddychanie i pozycję bezpieczną.

Wielkim zagrożeniem jest pożar, o którym opowiadał pan Damian-strażak. Obejrzeliśmy dwa filmy o zagrożeniu pożarowym (przykład płonącej choinki).

Ostatnim tematem było blokowanie numerów alarmowych. Nierozważne korzystanie z numerów alarmowych może odebrać komuś szansę na uratowanie życia.

Spotkanie zakończyło się miłym akcentem-wspólnym zdjęciem. Dziękujemy za spotkanie! Jesteśmy świadomi zagrożeń i ich konsekwencji. Wiemy, jak im zapobiegać, aby nie doszło do tragedii.

Źródło: ZSS w Nowym Czarnowie

Oświata
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony