18 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół w Nowym Czarnowie odbyła się uroczysta Wigilia. Tradycyjnie odbyły się też Jasełka Bożonarodzeniowe.

Oczywiście nie mogło zabraknąć aniołków, pasterzy, królów, Heroda, diabełka i najważniejszych postaci: Maryi, Józefa i Dzieciątka. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenerii, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Występ ten był dla wszystkich niezwykłym przeżyciem.

Po zakończeniu części artystycznej Pani wicedyrektor Anna Pankowska złożyła wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w uroczystości uczestniczył ksiądz proboszcz Józef Dudek, który odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Pańskim oraz złożył wszystkim życzenia.

Po życzeniach wszyscy zasiedli przy odświętnie przygotowanych stołach na których nie zabrakło tradycyjnych potraw. Spotkanie przebiegło w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc w organizowaniu uroczystości. Dziękujemy również dyrektor DPS Pani Julii Porwit za udostępnienie nam sali wielofunkcyjnej oraz Panu Pawłowi Łopacie właścicielowi Restauracji Rodzinna za dobre serce i bezinteresowną pomoc.

 

Źródło: ZSS Nowe Czarnowo

Oświata
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony