Tryb normalny

Tryb nocny

Kontrast

Rozmiar czcionki

Wyszukiwarka
Treść główna

zajawka18 czerwca br.  odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy i  Praktycznych Umiejętności w Dziedzinie Cyberbezpieczeństwa „CyberSkiller Challenge POLAND”, zorganizowany przez działającą na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie spółkę “CyberSkiller”, we współpracy z Lubelskim Parkiem Naukowo-Technologicznym. Do przeprowadzenia konkursu została wykorzystana autorska platforma przeznaczona do edukacji specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, opracowana przez kierownika Katedry Cyberbezpieczeństwa UMCS w Lublinie.

Uczniowie technikum w ZSP w Chojnie: Kamil Bielak, Kacper Fryska i  Piotr Pośniak, kształcący się w zawodzie technik informatyk, zdobywając pierwsze  miejsce  w  województwie zachodniopomorskim, zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego. Finał konkursu miał się odbyć w Lubelskim Parku Naukowo-Technicznym, lecz ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, został przeprowadzony online. Każda drużyna, na czas trwania konkursu, miała podłączoną kamerę internetową, a całą relację na żywo prowadził organizator konkursu. Po omówieniu zasad współzawodnictwa, uczestnicy przystąpili do rozwiązywania zadań. Zadania były wykonywane z wykorzystaniem VPN, maszyn wirtualnych i systemu operacyjnego Kali Linux, przeznaczonego do testowania zabezpieczeń i punktowane w zależności od stopnia trudności zadania.foto

Do konkursu przystąpiło 160 szkół z całej Polski, 1340 uczniów,  a do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko 44 uczestników. Determinacja uczestników podczas walki była bardzo duża. W  kwalifikacji końcowej drużyna ZSP w Chojnie zajęła 13. miejsce w kraju. - Mieliśmy apetyt i umiejętności na więcej, ale i tak, wynik jest dla nas satysfakcjonujący. Zdobyta tym razem wiedza z zakresu cyberbezpieczeństwa, jest podstawą przygotowań  do kolejnej edycji konkursu – podsumowują uczniowie chojeńskiego technikum.

dyplom woj

dyplom kraj

Oświata
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony