Wyszukiwarka
Treść główna

IMG 6337 1Uczniowie  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie rozpoczęli realizację zagranicznych staży zawodowych, w ramach kolejnego projektu mobilności Erasmus+, pt.  „Wysokiej jakości staże kluczem do dobrej pracy”. Jako pierwsi w tym projekcie, praktyki odbyli czterej uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk. Instytucją goszczącą był urząd miejski w miasteczku Siret w Rumunii, przy granicy rumuńsko-ukraińskiej.

Staże zostały zrealizowane zgodnie z opracowanym we współpracy z pracodawcą programem praktyk, w oparciu o funkcjonujący w szkole system ECVET,  z uwzględnieniem wymogów rygoru sanitarnego związanego z pandemią COVID-19.

IMG 6067 1

Opiekunem merytorycznym, czuwającym nad zdobywaniem przez uczniów nowych kompetencji zawodowych, był specjalista IT w UM w Siret. Oprócz pracy, stażyści mieli możliwość zrealizowania bogatego programu kulturalnego. Odbyli z przewodnikiem spacer po Siret, zwiedzili wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO obronne monastyry w Sucevita i Voronet, zamek obronny i obserwatorium astronomiczne w Suceava, kopalnię soli w Cacice oraz polską wieś Nowy Soloniec.

IMG 6034 1

Mieszkali w czterogwiazdkowym hotelu z restauracją, prowadzonym przez irlandzkich właścicieli, co umiliło im  pobyt w Rumunii.

Kolejne wyjazdy uczniów i nauczycieli na staże zawodowe za granicę w ramach tego projektu, zaplanowane są na wrzesień 2021 r.

IMG 6113 1

IMG 6541 1

Oświata
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony