zajawkaPodczas wakacji uczniowie klasy II TA i I B z  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych wzięli udział w projekcie pt. „Lepsze poznanie przez zabawę i gotowanie”. Dzięki realizacji projektu nawiązane zostały bliższe więzi pomiędzy młodzieżą i kadrą nauczycielską szkół z Polski i Niemiec. Wspólne gotowanie oraz integracja przez edukację pozwoliły na bliższe poznanie się, harmonijną współpracę i współdziałanie pomimo różnic językowych i kulturowych.

Dotychczasowa dobra współpraca transgraniczna ze szkołą w Schwedt skłoniła szkoły do nawiązania bliższych kontaktów. Uczniowie podczas warsztatów przygotowali owocowy pokaz kulinarny połączony z degustacją. Uczestnicy projektu zaprezentowali sposoby na letnie owoce podane na słodko oraz nauczyli się przy współpracy z baristą parzyć i podawać kawę.

foto 1

Zorganizowane zostały również warsztaty artystyczne, gdzie uczniowie po udzielonym instruktażu wykonywali elementy dekoracyjne na różne uroczystości okazjonalne.

Podczas wspólnego gotowania uczestnicy projektu poznawali się, grali w gry planszowe i bawili się podczas wieczorku integracyjnego przy ognisku i muzyce.

foto 2

Wielu z nich nawiązało przyjaźnie, które zaowocują bliższymi kontaktami na forach internetowych, a nawiązana współpraca przyczyni się do realizacji kolejnych projektów.

Oświata
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony