Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

W całej Polsce, we wszystkich miastach wojewódzkich, w maju i na początku czerwca 2015 r. odbywały się Ogólnopolskie Zawody Drużynowe dzieci 10-11 lat w pływaniu. W Szczecinie zawody były rozgrywane w dniach 1-2 czerwca br. 9 największych klubów pływackich z województwa zachodniopomorskiego wystawiło swoich najlepszych pływaków i pływaczki, w łącznej liczbie 221 zawodników. Nie mogło wśród nich zabraknąć podopiecznych trenera Zbigniewa Starosty z UKP „Marlin”. Skład jaki pojechał na zawody okazał się bardzo trafiony, bowiem w łącznej punktacji medalowej klub zajął 5 miejsce, wystawiając 8 zawodników.

Najlepiej popłynęła Hanna Zielińska, która przywiozła 4 medale. 3 srebrne medale wywalczyła na dystansie 50m stylem dowolnym, 50m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym. Zwycięstwo odniosła na dystansie 50m stylem klasycznym. Suma uzyskanych punktów za starty dała jej pierwsze miejsce i tytuł najlepszej zawodniczki w kategorii 10 lat. Nel Brzeskot zajęła 7 miejsce na 50m stylem dowolnym, 30m na 100m stylem zmiennym, 31 na 50m grzbietem i 35 miejsce na 50m klasykiem. Ostatecznie wywalczyła 26 miejsce. Michał Mężyński w klasyfikacji końcowej uplasował się na 25 miejscu, dzięki zajęciu 12 miejsca na dystansie 50m stylem klasycznym, 26 miejsca na dystansie 100m stylem zmiennym, 24 miejsca na 50m stylem dowolnym i 25 miejsca na 50m grzbietem. Hubert Dworzyński został sklasyfikowany na 27 miejscu po startach na 50m stylem grzbietowym gdzie był 17, na 100m stylem zmiennym był 30, na 50m stylem dowolnym był 32, a na 50m stylem klasycznym był 48.

Wśród jedenastolatków najlepszy był Michał Zapart kończąc zawody na 11 miejscu i z jednym srebrnym medalem na dystansie 100m stylem klasycznym, na 50m stylem dowolnym był 7, na 200m stylem dowolnym był 11, a na 100m stylem dowolnym był 16. Julia Pokora uplasowała się na 13 miejscu na 100m stylem grzbietowym, 15 miejscu na 50m stylem motylkowym, 19 miejscu na 200m stylem zmiennym i 22 miejscu na 100m stylem dowolnym, co w klasyfikacji generalnej dało jej 27 miejsce.  Aleksander Chróściak wywalczył 24 miejsce na 100m stylem klasycznym, dwukrotnie był 29 na dystansach 200m stylem dowolnym i 50m stylem dowolnym, a na 100m stylem dowolnym był 35. Te wyniki pozwoliły mu zająć 41 miejsce. Wiktoria Janiszewska startowała tylko jednego dnia zawodów i zajęła 14 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym i 16 miejsce na 50m motylkiem. Stąd też nie mogła zostać ujęta w klasyfikacji generalnej, bowiem warunkiem był start w czterech konkurencjach.

Źródło: UKP Marlin