Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

W dniach 21-23 maja 2021 r. w Sępólnie Krajeńskim odbyły się Mistrzostwa Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych ,,Sprawni – Razem”. W imprezie uczestniczyło stu sportowców z całej Polski.

Województwo zachodniopomorskie reprezentowali uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie tj. Kamil Pitura, Mateusz Mielczarek, Patryk Wypych, Patryk Dereń, Michał Papiński oraz Dawid Hołotczyk i Grzegorz Kuballek. Zachodniopomorskie reprezentował także były uczeń Tycjan Kozdra. Sportowcy zdobyli sześć złotych medali i trzy srebrne. Wygrali wszystkie męskie konkurencje skocznościowe i sprinterskie poza biegami na 200 i 400 metrów , gdzie zawodnik z ośrodka był drugi.

1. Patryk Wypych ( rocznik 2006 – kategoria młodsza ) zdobył trzy złote medale:
a) w skoku w dal – 5,05 m., - I miejsce
b) w biegu na 100 – 12,88 s. - I miejsce
c) w biegu sztafetowym 4x100m – 51,99 s. - I miejsce
2. Mateusz Mielczarek ( rocznik 2004 – kategoria starsza ) zdobył dwa złote medale i jeden srebrny:
a) w biegu na 100 m. – 12,91 s. - I miejsce
b) w biegu sztafetowym 4x100m – 51,99 s. - I miejsce
c) w skoku w dal ( przegrał ze swoim starszym kolegą Tycjanem Kozdrą ) – 5, 49 m. - II miejsce
3. Kamil Pitura ( rocznik 2002 – kategoria starsza ) zdobył jeden złoty medal i dwa srebrne:
a) w biegu sztafetowym 4x100 m. – 51,99 s. – I miejsce
b) w biegu na 400 m. – 54,23 s. – II miejsce, (I msce. – Daniel Pek – 53,58 s. – olimpijczyk)
c) w biegu na 200 m. – 25,09 s – II miejsce
4. Tycjan Kozdra ( rocznik 1997 – kategoria starsza )
a) w skoku w dal – 6,03 m - I miejsce
b) w skoku wzwyż – 1,78 m. I miejsce
c) w biegu sztafetowym 4x100 m. – 51,99 s. – I miejsce.

Pozostali zawodnicy dzielnie walczyli uzyskując miejsca poza podium. Te bardzo dobre wyniki to rezultat ciężkiej pracy wykonanej w okresie zimowo – wiosennym. Gratulujemy wszystkim sportowcom i zachęcamy do dalszej, wytrwałej pracy oraz życzymy wielu sukcesów.