Na początku lipca rozpoczęła się przebudowa ulicy Dworcowej w Mieszkowicach. Jest to największa w tym roku inwestycja na drogach powiatowych, a jej realizacja jest wynikiem akceptacji wniosku złożonego przez Powiat w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Przyznane w ten sposób dofinansowanie z budżetu państwa wynosi 1 mln 320 tys. zł, a wartość całego zadania opiewa na kwotę 2 mln 640 tys. zł. Przedsięwzięcie współfinansowane jest również w 25% przez Gminę Mieszkowice.

W zakres inwestycji wchodzi m.in. budowa kanalizacji deszczowej oraz gruntowna przebudowa chodnika i jezdni ulicy. Roboty drogowe realizuje firma STRABAG, prace potrwają do końca września.

Oprócz wspomnianej inwestycji także na wielu odcinkach dróg powiatowych powstaną w bieżącym roku nowe nawierzchnie. Prace związane z modernizacją dróg bitumicznych zaplanowano m.in. na odcinkach następujących dróg: Witnica – Wisław (0,31 km), Mieszkowice – Czelin (0,32 km), DW 124 – Niesułów (0,8 km), Wilcze – Żelechowo (0,9 km), Chojna – Lisie Pole (0,6 km), Chojna – Brwice (0,8 km), Szczecin – Binowo (0,2 km), Gryfino – Linie (0,3 km), ul. Łąkowa w Chojnie (0,4 km), ul. Sosnowa w Baniach (0,3 km), ul. Ceglana w Trzcińsku-Zdroju (0,1 km).

W zakresie poprawy bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu Powiat, przy współpracy z gminami, wykonuje również modernizacje chodników leżących w ciągu dróg powiatowych. W tym roku nowe chodniki powstaną w Starym Objezierzu, Przyjezierzu, na ul. Kościuszki w Trzcińsku-Zdroju, na ul. Wilsona w Chojnie, a także w Gardnie, Kłosowie, Wierzchlasie, Kurzycku oraz na ul. Moryńskiej w Mieszkowicach. 

Inwestycje
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony