Trwa przebudowa ulic Słowiańskiej i Jagiellońskiej w Chojnie. Jest to największa inwestycja prowadzona przez Powiat Gryfiński w bieżącym roku, a jej wartość wynosi 3 mln 200 tys. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, ze środków którego sfinansowane zostanie 50% kosztów zadania. Udział finansowy w inwestycji ma również Gmina Chojna, której dofinansowanie wyniesie 20% łącznych nakładów. Pozostałą część kosztów (30%) pokryje Powiat Gryfiński, który jest jednocześnie inwestorem wiodącym w realizowanym przedsięwzięciu.

Inwestycja przewiduje budowę kanalizacji deszczowej oraz gruntowną przebudowę łącznie ponad kilometrowego odcinka ulic powiatowych, wykorzystywanych jako trasa tranzytowa przez miasto Chojna. Rola jaką pełnią ulice powiatowe w sieci dróg była zresztą głównym argumentem w planowaniu działań inwestycyjnych i została także wysoko oceniona w Programie.

Wykonawcą robót jest firma MALDROBUD w Myśliborza, a ich zakończenie planowane jest na koniec września. Jednocześnie przepraszamy za utrudnienia i prosimy kierujących o dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.

 

Inwestycje
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony