W piątek 16. listopada br. starosta Wojciech Konarski, wicewojewoda Ryszard Mićko i burmistrz Chojny Adam Fedorowicz dokonali uroczystego oddania inwestycji drogowej realizowanej z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, potocznie zwanego schetynówką, pn. Przebudowa ulic powiatowych Żółkiewskiego i Dworcowej w Chojnie.

W ramach programu wykonano nowe nawierzchnię ulic, wykonano chodniki i miejsca parkingowe oraz kanalizację deszczową. Łączna wartość inwestycji wyniosła 1 934 401,90 zł, z czego z budżetu państwa powiat pozyskał 580 320,00 zł. Gmina Chojna dołożyła 392 815,95 zł. Pozostałą część, czyli 961 265,95 zł pochodziło z budżetu powiatu. Starosta podziękował tym wszystkim, którzy przyczynili się do gruntownej przebudowy ulic. To już jest kolejna inwestycja realizowana przez powiat w ramach schetynówek.Uroczyste odsłonięcie tablicy promocyjno -  informacyjnej na ul. Żółkiewskiego


Wicewojewoda Ryszard Mićko (czwarty od lewej) między innymi pochwalił pracowników Starostwa Powiatowego
w Gryfinie za profesjonalizm przy składaniu i realizacji projektów drogowych. Kolejna inwestycja – przebudowa ulicy Słowiańskiej, przejścia przez tory i skrzyżowania Jagiellońskiej i Żółkiewskiego znalazła się na drugim miejscu w kolejnej edycji.


- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji – powiedział starosta Wojciech Konarski wymieniając długą listę zaangażowanych osób.


Przedstawicielem wykonawcy – firmy Müssing sp. z o.o. ze Szczecina był pełnomocnik  Zbigniew Madej – dyrektor kontraktu i Marcin Śliwiak – kierownik robót. Kierownikiem budowy był Rafał Godlewski.


Nadzór inwestorski prowadził Łukasz Szawaryński (trzeci od prawej) z firmy Komplet-Inwest z Gorzowa. 

Inwestycje
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony